E-Posta info@2eldomian.com   Telefon 0532 515 79 46
Sık Sorulan Sorular
Domain Doğrulama Nedir?
Sistemimiz üzerine eklenilen domainlerin yayınlanabilmesi için  domainlerin doğrulanması gerekmektedir. Doğrulama işlemi Whois bilgilerinizdeki Ad Soyad veya Telefon numaranız üzerinden gerçekleştirilebilir. Whois Bilgilerinizin kapalı olması durumuda domain doğrulama işlemi gerçekleştirilemez .  Doğrulam işleminde yaşanılan diğer sıkıntılar için destek merkezi ile iletşime geçilmelidir
 
Not: Yeni bir alan adı aldığınızda veya başka kişilerden transfer ettiğinizde Whois bilgilerinin sizin adınıza güncellenmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Whois bilgilerinin güncellenmesi birkaç gün alabilmektedir. 
Domainlerimi Başka platformlarda Satabilirmiyim ?
 
Domainlerinizi farklı platformlar üzerinde satmanız için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Satış politikamız gereği bu şekilde bir kısıtlama söz konusu değildir.
Farklı platformlarda domainlerinizin satışını gerçekleştirmeniz durumunda DomainAlisveris.com üzerindeki hesabınıdan domainlerinizi silmeniz gerekmektedir. 
 
Transfer süreci nasıl işlemektedir?
 
Müşterimiz tarafından satın alınan domain ödeme işlemlerinin tamamlanmasının ardından güvenli bir şekilde domainalisveris.com  hesabına transfer edilir. Transfer sürecinin tamamlanmasının ardından domaini satın alan müşterinin hesabına domain aktarılır.
Domaini satan müşterinin hesabına ödeme aktarılarak süreç tamamlanır. 
Domainlerim için kategori belirlemeli miyim?
 
Domainleriniz kategori belirlemeniz domainlerinizi daha hızlı satmanızı sağlayabilir. Domain arayan müşteriler kategori bazlı domainleri daha net filtreleyip benzer alan adlarıyla kıyaslama yapabildiği için domainleriniz ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.
Bu şekilde alan adınızın ön plana çıkmasını sağlamış olursunuz
İşlemler Ne Kadar Sürer?
Bir domaini satın almanızla birlikte işlemlerin tamamlanma süresi genelde satıcı ve alıcının yükümlülüklerini yerine getirmesi, domain kayıt firmalarının aralarındaki iletişim ve bizim süreci takip edip onaylamamızın toplamından oluşmaktadır. Buna göre bu süreçteki her etkenin daha hızlı davranıyor olması bu süreci kısaltacaktır. 
 
Süreçler aşamasında biz her adımı takip ediyor olacağız. Ancak herhangi bir aksiliğe karşı bizi iletişim kanallarımız vasıtasıyla bilgilendirmeniz ve gerekli kontrol-teyit işlemlerinde bize hemen yanıt verebiliyor olmanız önemlidir. 

Transfer Yerine İç Transferin Kullanılması: Domain tescil firmaları arası domain transferi genelde 3-12 gün arasında tamamlanabilen uzun bir süreçtir. Bunun yerine firma içi transfer sistemini kullanmak süteci hızlandıracaktır. Transfer işlemi için satıcıya gönderilecek eposta adresine domain aktarımı sağlanarak süreç 3-7 günden 1-2 güne indirilmiş olacaktır.  
Vitrin Domainleri
WhatsApp Destek
Yukarı